نصب کروز کنترل فابریک بر روی سوزوکی گراند ویتارا

یکی از کمبود های خودروی سوزوکی گراند ویتارا ( البته منظور خودرو های مونتاژ شرکت ایران خودرو ) که انصافا جای خالی ان به شدت بر روی فرمان این خودرو احساس میشود,عدم وجود آپشنی به نام کروز کنترل است که در ادامه با ان اشنا خواهیم شد!

کروز کنترل چیست ؟

کروز کنترل، (به انگلیسی: Cruise control) سیستمی است، که به‌صورت خودکار، سرعت خودرو را به میزان موردنظر راننده ثابت نگاه می‌دارد. با فعال‌سازی این سیستم توسط راننده، درواقع سیستم گاز خودرو از حالت دستی، تبدیل به خودکار می‌شود و برای ثابت ماندن سرعت، نیازی به استفاده از پدال گاز نخواهد بود و میزان فشردگی پدال گاز خودرو (باز و بسته شدن دریچهٔ ورودیِ هوا) توسط دستگاه کنترل می‌گردد، هرچند که راننده برحسب نیاز می‌تواند در مقاطعی با فشردن پدال گاز، بر سرعت خود بیفزاید. برای مثال، اگر راننده سرعت را برروی ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت تنظیم كند، با رها کردن پدال گاز، دستگاه به‌صورت خودکار تحت هر شرایطی این سرعت را برای خودرو ثابت نگه می‌دارد.

کروز کنترل در مسافت های طولانی و بلند مدت و در بزرگراه ها و… سیستم بسیار کارامدی است که دراندگان این خودروی با کیفیت بعد از استفاده از ان لذت بیشتری از رانندگی خصوصا در هنگام مسافرت های بین شهری خواهند برد.

نمونه ای از کروز نصب شده بر روی گراند ویتارا در تون آپ فرهاد !

suzuki-cruise-header

اگر بر روی گراند ویتارای شما چنین آپشنی وجود ندارد تون آپ فرهاد میتواند در این زمینه شما را یاری دهد !

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید

مهیار تابی : ۰۹۱۲۸۴۸۰۰۹۳

فرهاد نوری : ۰۹۱۲۶۱۵۷۸۱۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE